W jaki sposób zmienić wystrój mieszkania bez remontu?

Niesłusznie wydaje się nam, że aby zmienić diametralnie wystrój naszego mieszkania konieczne jest wyrzucenie wszystkich mebli i przeorganizowanie przestrzeni. W rzeczywistości jednak wystarczy zdecydowanie mniej – kilka dodatkowych elementów dekoracyjnych, ewentualnie zmiana koloru ściany, wrzucenie kilka dodatków. Co ciekawe, najczęściej chce się nam dokonywać zmian w takich miejscach, jak kuchnia czy sypialnia.

Zmieniamy kuchnię na lepszą

Tutaj wystarczy naprawdę kilka tricków, aby zmienić całkowicie wystrój. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, doskonale sprawdzi się w kuchni okładzina kamienna i przemalowanie ścian na biało – doda to efektu świeżości oraz nowości. Nasz stół możemy odwrócić w inną stronę, niż znajduje się do tej pory. Wymienić można również armaturę kuchenną. Na obecne krzesła można narzucić materiałowe ochraniacze czy poduszki, a na stół – pasujący pod kolor obrus. Dobrze również jest zmienić obraz wiszący na ścianie – nieraz właśnie takie elementy są w stanie sprawić największą różnicę.

Zmiany w sypialni

Tutaj zmiany mogą opierać się na podobnych zasadach. Tak naprawdę wystarczy zmiana zasłon oraz firanek oraz pościeli na diametralnie inną, aby uzyskać zaskakujący efekt. Do sypialni można również wprowadzić element roślinny – żywe kwiaty w doniczkach, albo motyw na fototapecie. Nie wymaga ona wielkich nakładów finansowych ani ogromu pracy, a rezultat może być zaskakujący dla wszystkich. Można także zainwestować w nową kapę na łóżko lub kolorowe dywaniki, jeśli wcześniej ich nie posiadaliśmy.

This article has 2 Comments

  1. Takie miejsce może być naprawdę ciekawe i przyjemne – szczególnie w naszych zabieganych czasach pełnych pośpiechu.

  2. Nie jestem pewna, czy taki styl do końca pasuje do Polaków – chyba jesteśmy na to zbyt niespokojni i zabiegani…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *