W jaki sposób chronić się przed światłem w lecie?

Na ochronę przed słońcem mamy dzisiaj naprawdę masę ciekawych i estetycznych rozwiązań. Stara szkoła mówi, żeby nie odsłaniać okien w czasie upałów, ponieważ tylko to zapewnia uczucie komfortu i obniżenie temperatury pomieszczenia znajdującego się od nasłonecznionej strony. Każdy pokój może więc znaleźć odpowiednie rozwiązanie, najlepsze do danego stylu czy zakomponowanej przestrzeni.

Skuteczność oraz estetyka

Jednym z najmodniejszych dzisiaj sposobów na ochronę przed intensywnym światłem słoneczny są przede wszystkim rolety wewnętrzne, wykonywane z różnego rodzaju odpornych na uszkodzenia materiałów. Najczęściej produkowane są z bawełny, poliestru czy różnych mieszanek, aby zapewnić maksymalne zabezpieczenie, odporność na tracenie koloru oraz zabrudzenia. Można spotkać również rolety bambusowe czy drewniane, zarówno jednokolorowe, jak i całkiem wzorzyste.

Zawsze modne

Sposoby nieco bardziej tradycyjne i dające nam znacznie większe możliwości aranżacyjne to zasłony. W lecie powinny być one zdecydowanie dłuższe niż w okresie zimowym, muszą zasłaniać kaloryfery oraz grzejniki – zdecydowanie lepiej się wtedy prezentują i pochłaniają większą ilość światła. Im są grubsze, tym więcej światła „schowa się” do ich środka. Dzięki nim możemy również dowolnie eksperymentować z kolorami i deseniami – za ich sprawą wnętrze bardzo szybko może zmienić diametralnie swój nastrój oraz atmosferę. Jest to też łatwy w utrzymaniu sposób na piękne mieszkanie – dzisiejsze zasłony produkowane są z materiałów, które się nie gniotą i szybko wysychają.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *