Styl nie tylko dla seniorów

Dzisiaj przedmioty, z których korzystali nasi dziadkowie czy pradziadkowie przeżywają swoją drugą młodość. Kiedyś wyrzucane na śmietnik, dzisiaj są restaurowane, a najlepsi producenci mebli tworzą całe kolekcje tworzona na ich podobieństwo. W stylu retro można się dzisiaj zakochać bez pamięci. Co najlepsze, wiele z przedmiotów, które możemy umieścić w naszym domu zaaranżowanym w tym stylu, znajdziemy u naszych dziadków, a czasem i u rodziców.

Jak wyglądają meble z tamtego okresu?

Bryły niegdysiejszych mebli są bardzo proste i niewyszukane, dzięki czemu przypadną do gustu każdemu, kto woli klasyczne piękno i niewymuszoną elegancję. Niektóre z nich są urocze przez posiadanie nieco ciężkich, masywnych elementów, zwężających się dopiero w dolnej części. Mieszkanie umeblowane w ten sposób powinno przede wszystkim być kolorowe, ciekawe, intrygujące.

Jakich mebli nie może zabraknąć w naszym stylizowanym mieszkaniu?

Najważniejsze, ponieważ zdecydowanie najpopularniejsze meble pochodzące z tamtych czasów to komody i stoły, posiadające nieco ciężkawe w formie nogi, zwężające się dopiero w ich dolnej części. Popularne były również krzesła ze sklejki, a także fotele, których oparcia posiadały bardzo charakterystyczny, szczebelkowy wzór. W żadnym domu nie mogło również zabraknąć politurowanych szaf czy wielofunkcyjnych przedmiotów codziennego użytku, jak połączenia lampy z gazetownikiem lub fotelu z kieszenią właśnie na gazety. Bardzo charakterystyczne są również stosowane w takich miejscach kolory: przede wszystkim pomarańcze oraz butelkowa zieleń.

This article has 2 Comments

  1. Nic dziwnego, że tyle lokali gastronomicznych opiera się właśnie o taki wystrój. Jest naprawdę niesamowity!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *