Nietypowe wyposażenie wnętrza

Bardzo modnym ostatnio trendem są meble wykonywane ręcznie z niepotrzebnych i zużytych już materiałów. Najczęściej wykorzystywane są do ich tworzenia ogromne, drewniane szpule po kablach, drewniane palety wykorzystywane przy transportowaniu artykułów spożywczych, gazety, opony oraz wszystko, co tylko wpadnie nam do głowy.

Jakie meble najczęściej powstają z palet?

Generalnie rzecz ujmując palety są bardzo wdzięcznym materiałem do tworzenia z nich mebli, ponieważ nie wymagają żadnej specjalistycznej oprawy. Najchętniej i najczęściej wykonywane są z nich kanapy dla gości, stoliki kawowe, ramy pod materac do spania, ławki, stoły ogrodowe, ławki do siedzenia, ogromne, wygodne fotele ogrodowe. Na dobrą sprawę tego materiału można zrobić dosłownie wszystko. Nie trzeba ich nawet malować, chyba, że takie jest życzenie pomysłodawcy. Łatwo je pomalować, łatwo również zadbać o ich konserwację. Świetnie nadają się do nowoczesnych przestrzeni.

Jakie kompozycje można tworzyć z takich mebli?

Korzystanie z takich mebli jest też bardzo wygodne i można w ich przypadku zastosować różne tradycyjne, drewniane elementy prosto ze sklepu meblowego. Uniwersalność tych elementów sprawia, że w zasadzie można do nich dopasować każdy element, jaki nam się spodoba. Jako dodatki dobrze będą pasowały zarówno ogromne, jednolite kolorowo poduszki w przypadku łóżka czy sofy, jak i duży żyrandole czy niewielkie punktowe oświetlenie w przypadku stołów. Podobnie będzie ze wszystkimi dodatkami.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *