Ciepło domowego ogniska – Hygge

Duńczyków uważa się za jednych z najszczęśliwszych ludzi na świecie, do czego z całą pewnością przyczynia się miejsce, w jakim żyją. Zwykli się otaczać jedynie tymi ludźmi i przedmiotami, które są dla nich ważne i sprawiają im przyjemność. Nic dziwnego, że ta właśnie filozofia życia zaczyna mieć grono zwolenników oraz amatorów również u nas i że myśli tej filozofii zostają przetworzone na aranżowanie wnętrz mieszkań.

Jakie kolory dominują?

Jednym z elementów tej filozofii jest tworzenie i kontynuowanie wspólnej historii rodzinnej – żadne meble nie są wyrzucane, ewentualnie mogą być przemalowane lub odrestaurowane. Zestawienie kolorystyczne nie jest określone, ma przede wszystkim sprawiać radość i przyjemność, a także dawać poczucie komfortu i zadowolenia. Nie kolor jest w takim miejscu najważniejszy, tylko nastrój oraz atmosfera.

O jakich przedmiotach nie wolno zapomnieć?

Najważniejsze w takich mieszkaniach są przede wszystkim dodatki, bibeloty i pamiątki rodzinne. Niewiele rzeczy jest wyrzucane, są raczej gromadzone i w razie potrzeby odnawiane. Bardzo ważnymi elementami wyposażenia takiego domu jest kominek w miejscu, w którym najczęściej się przebywa, a także punktowe oświetlenie, nadające odpowiedni nastrój, miejsce na ulubione książki oraz obowiązkowo miejsce, w jakim będzie można odpocząć w cieple wraz z rodziną. Wyposażeniem, jakie jest niezbędne, są także koce i wszystko, co może sprawić, że spędzanie wolnego czasu będzie czystą przyjemnością.

This article has 2 Comments

  1. Ja takie zmiany przeprowadzam średnio raz na pół roku – dzięki temu co chwilę mam ciekawie zaaranżowane, nowe wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *